Szanowni Klienci, opcja płatności „za pobraniem” z powodów technicznych jest chwilowo niedostępna. Pracujemy nad tym, aby ją przywrócić. Dziękujemy za zrozumienie. Zespół Fitmin.

Jakie witaminy dla kota warto stosować i kiedy po nie sięgać?

witaminy-dla-kota

Witaminy dla kota, których nie powinno zabraknąć w codziennej diecie

Podstawą zdrowej, zbilansowanej diety Twojego czworonoga powinna być bogata w witaminy i minerały karma dla kota. To właśnie poprzez pożywienie, Twój pupil otrzymuje składniki, niezbędne do prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania. Żeby dostarczać mu je w odpowiednich proporcjach, warto wiedzieć, jakie mikroelementy i witaminy dla kota są najważniejsze w jego jadłospisie.

Każdego dnia, Twój pupil powinien otrzymywać posiłek bogaty w witaminę A. To niezwykle ważny składnik dla tych czworonogów, ponieważ między innymi pomaga utrzymać właściwą ostrość widzenia. Wielu ekspertów podkreśla także korzystny wpływ tej witaminy dla kota na sierść – dzięki niej jest lśniąca, gładka i przyjemna w dotyku. Naturalne źródło retinolu stanowi wątróbka, dlatego warto podawać czworonogom wysokiej jakości karmę z jej dodatkiem.

Jakie witaminy dla kota są cennym wparciem dla układu ruchu? Mowa oczywiście o D i E! To bardzo ważne składniki, zwłaszcza dla kociąt, przede wszystkim ze względu na to, że:

  • wspomagają prawidłowy rozwój kości,
  • dbają o mięśnie i układ pokarmowy.

Dobrze, by codzienne posiłki czworonogów były bogate także w witaminy z grupy B. To właśnie one wspierają pracę nerek i układu nerwowego, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych osobników. Te cenne witaminy dla kota zawiera w dużej ilości jagnięcina, którą możesz znaleźć w składzie karmy Fitmin Cat Purity Dental lub dla kociego seniora: Fitmin Cat Purity Senior.

Oprócz suchego lub mokrego pokarmu Twój pupil może jeść warzywa i owoce bogate w witaminy. Dla kota na wzmocnienie odporności oraz poprawę trawienia specjaliści polecają m.in.:

  • marchew,
  • pietruszkę,
  • dynię.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Jakie warzywa i owoce może jeść kot, a jakie są dla niego groźne?

witaminy-dla-kota-na-siersc

Suplementy dla kotów – czy trzeba je podawać?

Już wiesz, jakie witaminy dla kota są szczególnie ważne i czego nie powinno zabraknąć w jego diecie. Co jednak z preparatami witaminowymi, dostępnymi w wielu sklepach zoologicznych bez recepty – czy warto podawać je oprócz karmy? Zanim sięgniesz po suplementy dla kotów i dodasz je do posiłku swojego pupila, skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

Wszelkie dodatkowe witaminy dla kota na wzmocnienie, czy poprawę trawienia, powinny być podawane wyłącznie na zalecenie specjalisty. Nawet jeśli sprzedawca proponuje Ci najnowsze suplementy, bogate w cenne witaminy dla kota: na sierść, zęby, czy stawy – zanim wprowadzisz je do diety czworonoga — skonsultuj się ze specjalistą.

Warto wiedzieć, że niektóre witaminy mogą być szkodliwe dla Twojego pupila, jeśli zostaną przyjęte w nadmiarze. Wszelkie suplementy dla kotów w okresach rekonwalescencji, czy osłabienia, każdorazowo przepisuje weterynarz.

Pamiętaj, że te dostępne bez recepty, nigdy nie będą mieć tak wysokiego stopnia przyswajalności, jak witaminy dla kota pozyskiwane z pokarmu, dlatego ich stosowanie nie może zastąpić zdrowego żywienia!

Jakie witaminy dla kota warto wybrać?

Już wiesz, że najlepszą przyswajalność mają witaminy dla kota zawarte w codziennej diecie. Jeśli szukasz odpowiedniego pokarmu dla kociąt, kotki w ciąży i okresie laktacji lub posiłku bogatego w witaminy dla kota seniora, sięgnij po wysokiej jakości karmy Fitmin Purity. To znacznie zdrowsze rozwiązanie niż suplementy dla kotów, podawane na własną rękę!

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na blogu Fitmin.pl.