Szanowni Klienci, opcja płatności „za pobraniem” z powodów technicznych jest chwilowo niedostępna. Pracujemy nad tym, aby ją przywrócić. Dziękujemy za zrozumienie. Zespół Fitmin.

Co jest w worku

Ciekawi Cię,

CO JEST W WORKU?

Zobacz, co zawiera karma Twojego pupila.

Świeże mięso nie wystarczy. Jak wybrać odpowiednią karmę?

Karmy grain free o wysokiej zawartości świeżego mięsa, zarówno dla kotów, jak i psów, są trendem ostatnich lat. Mięso to jednak nie wszystko. Porcja karmy musi być przede wszystkim zbilansowana pod względem wartości odżywczych. W karmie wysokiej jakości każdy składnik ma swoje znaczenie. Dotyczy to również składników roślinnych, które są źródłem błonnika lub węglowodanów – szybkiej dawki energii dla organizmu. Dlatego w Fitmin opracowujemy receptury tak, aby spełniały wszystkie potrzeby aktywnych i szczęśliwych zwierząt.

Świeże mięso gwarantuje wysokiej jakości karmę. Przy wyborze należy jednak pamiętać także o urozmaiceniu i zbilansowaniu pokarmu. Wasi pupile odwdzięczą się za to po stokroć.

Ing. Denisa Kopecká
dietetyk zwierzęcy ds. petfood

vyzivarka_Denca
otevreny_pytel

Świeże mięso

Karmy z zawartością świeżego mięsa są nowoczesnym trendem w odżywianiu zwierząt. Jednocześnie są osnute wieloma mitami i niejasnościami. W Fitmin za świeże mięso uważamy takie, które nie zostało poddane żadnej obróbce w procesie produkcji –na przykład gotowaniu lub suszeniu.

W jaki sposób mięso trafia do granulek?
Świeże, surowe kawałki mięsa mielimy i mieszamy z pozostałymi składnikami. Powstała mieszanka jest następnie poddawana wytłaczaniu (ekstruzji), której rezultatem są smaczne, łatwostrawne granulki o dużej zawartości składników odżywczych.

Jakie mięso znajdziesz w granulkach?

Inne składniki pochodzenia zwierzęcego

Składniki pochodzenia zwierzęcego w karmach dla kotów i psów odgrywają niezastąpioną rolę. Oprócz świeżego mięsa, do produkcji granulek wykorzystujemy też inne produkty pochodzenia zwierzęcego, które zawierają wysokiej jakości białko, tłuszcze, substancje mineralne i witaminy. Ich odpowiednia ilość ma zasadnicze znaczenie dla jakości karmy. Prawidłowa proporcja składników pochodzenia zwierzęcego daje gwarancję, że Twój czworonożny przyjaciel dostanie wszystko, czego jego ciało potrzebuje do szczęśliwego i aktywnego życia.

Jakich surowców używamy?

Składniki pochodzenia roślinnego

Do podstawowych składników, oprócz świeżego mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, zaliczamy także składniki pochodzenia roślinnego. Różne gatunki roślin uprawnych i ziół są częścią naturalnego jadłospisu zwierząt. Dlatego karmy Fitmin zawierają starannie dobrane produkty roślinne, które uzupełniają nasze receptury o cenne substancje odżywcze. Dzięki ekstruzji, w trakcie której pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia zostaje naruszona błona komórkowa, składniki roślinne w naszych granulkach są lekkostrawne. Dzięki temu zwierzęta mogą wykorzystać maksymalną ilość składników odżywczych, które zawiera karma.

Co jest w granulkach?

Zioła i witaminy

Oprócz podstawowych składników zwierzęcych i roślinnych, nasze karmy zawierają także owoce, warzywa i zioła, które urozmaicają skład, a jednocześnie dostarczają psom i kotom substancji przyczyniających się do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania ich organizmów.

Czym urozmaicamy receptury?

Składniki funkcjonalne

Styl życia dzisiejszych psów i kotów jest bardzo odległy od ich pierwotnego sposobu egzystencji. Uprawiamy z nimi sport, bierzemy udział w wystawach albo korzystamy z ich pomocy w pracy – na przykład w przypadku psów policyjnych, psów ratowników czy psów wykorzystywanych w dogoterapii. Za tą zmianą stylu życia podążają też odrębne wymogi dotyczące karmy, która musi dostarczyć nie tylko kompleksowego i pełnowartościowego pożywienia, ale jednocześnie mieć właściwości zapobiegające najczęstszym problemom zdrowotnym psów i kotów. Dlatego w skład naszych karm wchodzą składniki funkcjonalne.

Czego nie może zabraknąć?

W czym jesteśmy wyjątkowi?

Mamy wspólny cel

Marka Fitmin powstała z miłości do zwierząt i szacunku do przyrody. Chociaż w ciągu ponad 20 lat istnienia firmy wiele się zmieniło, wartości te pozostają mocno zakorzenione w każdym z nas.

Praca sprawia nam radość, gdy marka i klient mają wspólny cel: zapewnić naszym czworonożnym przyjaciołom wszystko, czego potrzebują do zdrowego i szczęśliwego życia. Jesteśmy zaszczyceni , że możemy się do tego przyczynić, dostarczając to, co najważniejsze – wysokiej jakości zbilansowany pokarm, dzięki któremu nasi pupile cieszą się każdą wspólną chwilą.

Wielka rodzina Fitmin

Karmy dla psów i kotów produkujemy w gospodarstwie w miejscowości Helvíkovice w sercu Gór Orlickich. W bliskim kontakcie z przyrodą pozostajemy dzięki wszechobecnym zwierzętom, których hodowlą zajmuje się Fitmin. Zwierzęta są nieodłączną częścią naszej wielkiej rodziny. Zdrowe i silne szczenięta Stacji hodowlanej Fitmin FCI, rozrastające się stado owiec i światowe sukcesy naszych ambasadorów z grona czołowych psich sportowców są dowodem, że naszą pracę robimy dobrze. Jednak główną motywacją są dla nas tysiące zadowolonych pupili i ich właścicieli –klientów i konsumentów Fitmin.

 

Już wiesz, co jest w worku.

Teraz tylko trzeba wybrać ten właściwy.

Karmy dla psów

Karmy dla kotów