Szanowni Klienci, opcja płatności „za pobraniem” z powodów technicznych jest chwilowo niedostępna. Pracujemy nad tym, aby ją przywrócić. Dziękujemy za zrozumienie. Zespół Fitmin.

Wołowina dla kota – czy możesz karmić nią pupila?

surowa-wolowina-dla-kota

Wołowina dla kota – dlaczego to dobry wybór?

Zwinność, zdolność obserwacji, cierpliwość i szybkość kotów, czynią je niekwestionowanymi mistrzami w tej dziedzinie myślistwa. Zwierzęta te rozwinęły swoje umiejętności łowieckie nie bez powodu – ich naturalnym pokarmem jest mięso, a żeby je zdobyć, trzeba „przechytrzyć” swoją ofiarę. Jednak, jak wiadomo, koty domowe nie polują na pożywienie, skąd więc pomysł, że mogłyby jeść wołowinę?

Mięso czerwone (wołowe) to prawdziwa bomba odżywcza dla mruczącego czworonoga. Choć ludzie powinni ograniczać ją w swojej diecie, to wołowina dla kota jest cennym źródłem:

  • białka,
  • tauryny,
  • cynku,
  • żelaza,
  • cennych witamin z grupy B.

Tauryna to bardzo ważny składnik kociej diety – jej niedobory mogą skutkować rozwojem chorób oczu oraz serca. Odpowiednia podaż żelaza zapobiega niedokrwistości, a pozostałe składniki dbają o stan mięśni, skóry i sierści Twojego pupila.

Dobrej jakości mięso wołowe wyróżnia się wysoką zawartością białka w stosunku do niewielkiej ilości tłuszczu śródmięśniowego. Dzięki temu zapewnia kociemu organizmowi wszystko, co niezbędne do zdrowego rozwoju, szczególnie jeśli podajesz je z odpowiednio dobranymi dodatkami.

Sprawdź także, jaka jest najlepsza karma mokra dla kota?

Surowa wołowina dla kota – czym jest dieta BARF?

Już wiesz, że wołowina dla kota to dobry wybór, ze względu na jej wartości odżywcze i ich dobrą przyswajalność przez układ pokarmowy tego czworonoga. Ostatnimi czasy, wiele słyszy się o diecie BARF (Biologically Appropriate Raw Food), czyli podawaniu zwierzętom domowym surowego mięsa i podrobów z nieprzetworzonymi dodatkami, takimi jak żółtka jaj, oleje roślinne, czy tłuszcze zwierzęce.

Surowa wołowina dla kota podawana zgodnie z jego zapotrzebowaniem może pozytywnie wpływać na organizm. Prawidłowo skomponowane i porcjowane pokarmy BARF to nie tylko bogata w witaminy, odżywcza dieta, ale również codzienna troska o kocie uzębienie. Podczas żucia kawałków mięsa z przerostami, żyłami oraz ścięgnami, kot ma szansę pozbyć się kamienia nazębnego.

Więcej na temat mięsnej diety dla swojego pupila przeczytasz tu: BARF dla kota: co musisz wiedzieć o tej mięsnej diecie?

wolowina-dla-kota

Jaka wołowina dla kota będzie najlepsza?

Choć dieta złożona z surowego mięsa, podrobów i dodatków może być świetnym sposobem żywienia, to jednak wymaga dużej wiedzy opiekuna oraz zaangażowania w przygotowywanie posiłków. Wbrew pozorom, serwowanie pupilowi dań tego typu jest niezwykle czasochłonne. Przede wszystkim, właściciel powinien wiedzieć, gdzie kupować mięso z pewnego źródła. Pamiętaj jednak, że nie każda wołowina dla kota będzie odpowiednia – surowe mięso, którego nie planujesz poddawać obróbce termicznej, może być siedliskiem pasożytów.

Jeśli więc nie chcesz zastanawiać się, jaka wołowina dla kota nie zaszkodzi zwierzęciu, wybierz dobrą karmę mokrą z dodatkiem mięsa czerwonego. Ten kompletny, dobrze zbilansowany pokarm dostarczy Twojemu pupilowi niezbędnych wartości odżywczych, a Tobie pozwoli zaoszczędzić czas. Zamiast czasochłonnego przygotowywania dań dla swojego czworonoga, zyskasz wolną chwilę na wspólną zabawę i pieszczoty – kot na pewno to doceni!

Każda saszetka wysokiej jakości mokrej karmy z wołowiną to gotowy posiłek dla Twojego pupila, bogaty w białko pochodzenia zwierzęcego, taurynę, mikroelementy i witaminy. Podając go zwierzakowi, troszczysz się o jego:

  • mięśnie,
  • kości,
  • stawy,

a także wzmocnienie naturalnej odporności. Wołowina dla kota w takiej formie z pewnością mu posmakuje i zaspokoi wszystkie potrzeby jego organizmu.

Chcesz jeszcze lepiej poznać swojego pupila? Zajrzyj na bloga Fitmin.pl – znajdziesz tam mnóstwo ciekawych artykułów o zdrowiu, rozwoju i żywieniu kotów w każdym wieku.