Szanowni Klienci, opcja płatności „za pobraniem” z powodów technicznych jest chwilowo niedostępna. Pracujemy nad tym, aby ją przywrócić. Dziękujemy za zrozumienie. Zespół Fitmin.

Karma hipoalergiczna dla kota – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

karma-hipoalergiczna-dla-kota

Kot alergik – jak rozpoznać problem?

Warto zacząć od tego, że alergia pokarmowa i nietolerancja to zupełnie inne dolegliwości. Do wystąpienia objawów alergii dochodzi wtedy, gdy układ immunologiczny organizmu nieprawidłowo i gwałtownie reaguje na dany składnik z pobieranego pokarmu. Z kolei nietolerancja pokarmowa wiąże się z zaburzeniami trawiennymi. W jej przypadku, wystarczy zazwyczaj zmiana diety – najczęściej hipoalergiczna karma dla kota pozwala wyeliminować problem.

Alergia pokarmowa u kota bardzo często przypomina AZS – atopowe zapalenie skóry. Naskórek czworonoga jest wówczas mocno zaczerwieniony, przesuszony, mogą pojawiać się na nim strupki, a objawom tym towarzyszy silny świąd. Zwierzę próbuje sobie z tym poradzić intensywnie wylizując i drapiąc te miejsca, co prowadzi do ich wyłysienia.

Częstym symptomem alergii pokarmowej są również wymioty i biegunka – koci organizm pozbywa się szkodliwych dla siebie składników. Jeśli zaobserwujesz te objawy u swojego pupila, koniecznie zgłoś się do weterynarza. W przypadku uczulenia na dane składniki pokarmu specjalista podpowie, które karmy hipoalergiczne dla kotów możesz podawać zwierzęciu.

A co, jeśli Twój pupil w ogóle nie chce jeść? Dowiedz się, jak zachęcić kota do jedzenia? Sprawdzone sposoby na kocich niejadków

hipoalergiczna-karma-dla-kota

Karma hipoalergiczna dla kota – co ją wyróżnia?

Karma hipoalergiczna charakteryzuje się specjalnie opracowanym składem – zawiera minimalną ilość konserwantów lub jedynie naturalne. W zależności od rodzaju posiłki nie zawierają zbóż lub konkretnego rodzaju mięsa, który uczula zwierzę: kurczaka, wołowiny, czy ryby. Wiele czworonogów źle reaguje również na soję, białko mleka krowiego i jajka, dlatego karma hipoalergiczna dla kota powinna być zawsze dobrana pod kątem rodzaju alergii u danego zwierzęcia.

Nie każda karma antyalergiczna dla kota jest taka sama, dlatego jej wybór warto skonsultować z lekarzem weterynarii. Najczęściej zboże i inne składniki roślinne w pokarmach zamienia się na ryż, ziemniaki lub dynię, które dużo rzadziej uczulają zwierzęta.

Kiedy lekarz zdiagnozuje, jakie substancje wywołują u czworonoga objawy alergii, stworzy listę składników, których nie powinna zawierać karma hipoalergiczna dla kota, która zastąpi dotychczasowy pokarm.

Sucha i mokra karma hipoalergiczna dla kota – jak wybrać pokarm dla swojego pupila?

Przy ustalaniu odpowiedniej diety dla pupila-alergika, najpierw należy określić, czy podstawą jego dotychczasowego jadłospisu była sucha, czy mokra karma dla kota. Hipoalergiczna karma, która ma ją zastąpić, powinna być w tej samej formie – wówczas zwierzęciu łatwiej będzie się przestawić na nowy pokarm.

Jeśli Twój pupil ma uczulenie na drób, możesz podać mu jedzenie z wieprzowiną Fitmin Purity. To hipoalergiczna karma dla kota bez kurczaka ani indyka. Zawiera sporo białka zwierzęcego i wiele witamin, niezbędnych dla zdrowia mruczących czworonogów.

Wbrew pozorom, ustalenie nowego jadłospisu dla alergika nie jest trudne, nawet w przypadku pupili, które oprócz klasycznego pokarmu na co dzień dostają również przysmaki. Mokra karma hipoalergiczna dla kota nie musi być jedynym posiłkiem podawanym choremu czworonogowi – na rynku dostępne są także smaczki dla alergików, np. Fitmin Purity cat Snax paski z dziczyzną. W ich składzie nie znajdziesz konserwantów, polepszaczy smaku, barwników, a także skrobi, cukru ani soli. Aż 84% to świeże mięso z dziczyzny, dlatego Twój kot z pewnością będzie zdrowy i zadowolony.

Dobrze dobrana karma hipoalergiczna dla kota pozwoli szybko pozbyć się objawów alergii i przywróci równowagę organizmowi Twojego pupila.