Szanowni Klienci, opcja płatności „za pobraniem” z powodów technicznych jest chwilowo niedostępna. Pracujemy nad tym, aby ją przywrócić. Dziękujemy za zrozumienie. Zespół Fitmin.

Jak dobrać pyszne i zdrowe przysmaki dla kota?

jakie-sa-najlepsze-przysmaki-dla-kota

Dbałość o właściwą, odpowiednio zbilansowaną dietę to jeden z najważniejszych obowiązków opiekunów czworonoga. Pragniesz jeszcze bardziej uszczęśliwić swojego pupila, urozmaicając jego jadłospis o smakołyki? To świetny pomysł! Pod żadnym pozorem nie karm go jednak resztkami ze stołu czy innego rodzaju „ludzkim pożywieniem”. Zamiast plasterka nawet najlepszej wędliny podaj mu specjalistyczne przysmaki dla kota!

Rola smakołyków dla kota

Jak już wspomnieliśmy, tak zwane smaczki dla kotów mają za zadanie uatrakcyjnić dietę czworonogów. Nie jest to jednak ich jedyna funkcja. Jak wskazuje wielu behawiorystów, przysmaki dla kotów doskonale sprawdzają się w procesie wychowania zwierząt czy ich adaptacji w nowych miejscach, pomagają nawet w łagodzeniu stresu.

Jeśli więc planujesz przeprowadzkę, dokocenie (czyli wprowadzenie kolejnego czworonożnego członka rodziny) czy próbę nauczenia pupila nowych umiejętności, koniecznie wyposaż się w zapas kocich smakołyków!

Jakie przysmaki dla kotów są najlepsze?

Na rynku znajdziesz prawdziwe bogactwo kocich smaczków. Niestety nie wszystkie są równie zdrowe, dlatego zanim wybierzesz się na zakupy, powinieneś poznać cechy najbardziej wartościowych produktów, które nie tylko zasmakują, ale i pozytywnie wpłyną na Twojego mruczącego pupila.

Przysmaki nie stanowią i nigdy nie powinny stanowić podstawy kociej diety. Mimo to, nawet jeśli są podawane okazjonalnie, muszą się wyróżniać dobrym składem. Niektórzy producenci wzbogacają kocie smakołyki o sztuczne barwniki, konserwanty czy wzmacniacze smaków. Staraj się wystrzegać produktów, których skład jest podejrzanie długi.

Podstawą składu kocich przysmaków powinno być przede wszystkim mięso i składniki pochodzenia zwierzęcego, bowiem koty, jako gatunek, należą do ścisłych mięsożerców. Istotna jest również lista składników analitycznych – w najlepszych smakołykach dla kotów przeważać będą białko i tłuszcze.

Smaczki dla kota – na to zwróć uwagę!

Przysmaki, co jasne, powinny zadowolić podniebienie Twojego czworonożnego przyjaciela. Poza walorami smakowymi, kieruj się jednak rozsądkiem i uważnie czytaj etykiety. Miej zatem baczność na:

  • naturalne pochodzenie,
  • przejrzysty skład,
  • brak konserwantów, sztucznych aromatów i barwników,
  • dużą zawartość mięsa.

przysmaki-dla-kota-co-wybrac

Suszone mięso dla kota, czyli smakołyk, który pokocha Twój pupil

Jednym z popularniejszych – i najchętniej konsumowanych przez czworonogi – smakołyków jest suszone mięso. Tego typu przysmaki możesz rzecz jasna przyrządzić samodzielnie, jednak wymaga to nieco pracy i czasu.

Jak przygotować smakołyki dla kota z suszonego mięsa? W tym celu wybierz odpowiedni gatunek mięsa – najlepiej pozbawiony tłuszczu i przerostów, które utrudnią późniejszy proces suszenia. Następnie pokrój je w plastry i susz około 5-6 godzin w specjalnej suszarce lub piekarniku nastawionym na temperaturę do 65 stopni Celsjusza.

Fakt, jest to proces dość czasochłonny. Zamiast tego możesz się więc zdecydować na gotowe produkty. W sklepach znajdziesz uwielbiane przez czworonogi przysmaki z suszonego kurczaka, kaczki, a nawet królika. Wszystko to w poręcznych opakowaniach, które na długo zachowają świeżość i zapach.

Jak podawać kotu przysmaki?

Kocie przysmaki możesz traktować zarówno jako zwykłą przekąskę, jak i nagrodę. Mimo że uważa się koty jako trudne w tresurze, przy odpowiednim nakładzie sił i cierpliwości (oraz wyśmienitych smakołyków!), wszystko jest możliwe. Chcąc wzmacniać u pupila jakiekolwiek zachowania, zacznij mu podawać smaczki w formie upominku za właściwe sprawowanie.

Smakołyki sprawdzą się równie dobrze jako podsumowanie codziennych zabaw z kotem. Kociak, po gonieniu za wędką czy piłeczką, potraktuje smaczek jako swoisty łup, co nie tylko poprawi jego nastrój, ale i pomoże w budowaniu pozytywnych więzi pomiędzy nim, a opiekunem.

Pamiętaj jednak, że kocie smakołyki w żadnym przypadku nie mogą zastępować pełnowartościowych posiłków. Podawanie ich w nadmiarze może być szkodliwe i powodować między innymi nadwagę. Jeśli problem ten dotyczy Twojego pupila, zajrzyj do naszego poradnika i dowiedz się, jak odchudzić kota.

Szukasz pysznych i zdrowych przysmaków i jedzenia dla kotów? Wybierz Fitmin.