Szanowni Klienci, opcja płatności „za pobraniem” z powodów technicznych jest chwilowo niedostępna. Pracujemy nad tym, aby ją przywrócić. Dziękujemy za zrozumienie. Zespół Fitmin.

Dzień Kota – kiedy wypada i jak go świętować?

dzien-kota

Międzynarodowy Dzień Kota – co kraj, to obyczaj

Wbrew pozorom, nie każdy kraj obchodzi Światowy Dzień Kota w tym samym dniu. Jedynie w dwóch państwach jest on celebrowany 17 lutego: w Polsce i we Włoszech. Natomiast np. w Japonii Dzień Kota przypada na 22 lutego, a w Rosji – 1 marca. W kraju nad Wisłą po raz pierwszy świętowano go w 2006 r., we Włoszech tradycja ta sięga roku 1990.

Bez względu na to, kiedy jest obchodzony, Dzień Kota to świetny pretekst, abyś poświęcił swojemu pupilowi szczególną uwagę. Sprawdź, w jaki sposób możesz celebrować ten wyjątkowy dla wszystkich kociarzy dzień!

Jaki prezent z okazji Dnia Kota?

Jako właściciel kota z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie zadowolisz go byle jakim podarunkiem. Zwierzęta te są z natury bardzo wymagające i wybredne. Jeśli zastanawiasz się, jakie prezenty dla kota wybrać z okazji jego święta – dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy 5 niebanalnych propozycji, które z pewnością uszczęśliwią Twojego milusińskiego!

Zapewnij kotu dodatkową porcję pieszczot

Nie jest żadną tajemnicą, że koty uwielbiają różnego rodzaju pieszczoty – np. drapanie po brodzie, u nasady ogona, czy za uchem.

Oczywiście każda okazja jest dobra, abyś okazywał swojemu pupilowi miłość, jednak w tym szczególnym dniu, warto poświęcić mu więcej uwagi niż zwykle. Możecie np. cały dzień spędzić wspólnie na kanapie. Twój kot na pewno to doceni!

Podaruj pupilowi nowe przysmaki

Jeśli Twój kot jest łasuchem, zamów mu pyszne, chrupiące przysmaki. Dzień Kota to idealna okazja do uzupełnienia codziennej diety swojego pupila o nowe przekąski. Możesz podarować mu np. paski:

  • wołowe,
  • z kurczakiem,
  • z dziczyzną.

Zwróć jednak uwagę na to, aby miały one w swoim składzie wysoką zawartość mięsa i były pozbawione konserwantów.

               

Kup nowe zabawki

Zabawa pozwala kotu zachować zdrowie i wyostrzyć zmysły. Podobnie jak psy, zwierzęta te wymagają odpowiedniej ilości aktywności w ciągu dnia – zwłaszcza gdy są niewychodzące. Zakup nowych zabawek to świetny pomysł na prezent z okazji ich święta. Jeśli nie masz pomysłu na wspólne aktywności, sprawdź listę 6 wypróbowanych przez kociarzy pomysłów na zabawy.

Akcesoriów nigdy dość!

Praktyczne akcesoria ułatwiają życie nie tylko kotom, ale również ich właścicielom. Niektóre z nich są niezbędne, inne sprawdzają się rzadziej, natomiast wszystkie mogą stanowić świetne pomysły na Dzień Kota. Jeśli nie masz doświadczenia z wychowaniem i pielęgnacją tych zwierząt, sprawdź koniecznie, co warto zakupić na początku w naszym artykule „Najważniejsze akcesoria dla kota”.

Wspólna wyprawa za miasto

Jakie jeszcze atrakcje możesz zapewnić swojemu pupilowi na Dzień Kota? Pomysły są w zasadzie nieograniczone! Jeśli dysponujesz samochodem, a Twój futrzak jest przyzwyczajony do podróży, możesz zabrać go w krótką podróż za miasto. Decyzję dotyczącą tego, czy kot nadaje się na wyjazdy, najlepiej podjąć, analizując wnikliwie jego zachowanie.

Misja na Dzień Kota? Pomóż innym zwierzętom!

Dzień Kota to także doskonała okazja do pochylenia się nad losem zwierząt wolnożyjących.  Większość polskich miast organizuje w lutym szereg akcji mających na celu:

  • szerzenie idei adopcji,
  • poprawienie warunków bezdomnych kotów.

swiatowy-dzien-kota

Święto kota to dzień, w którym możesz podarować bezdomnemu zwierzakowi dom stały lub tymczasowy. Niektóre gabinety weterynaryjne w tym czasie organizują akcję darmowej sterylizacji.

Adopcja jest świetnym pomysłem nie tylko na Dzień Kota! Oczywiście, decyzja ta musi być zawsze przemyślana i w pełni świadoma. Jeśli nie masz możliwości przygarnięcia nowego kota (bo Twoje mieszkanie jest za małe lub Twój zwierzak nie akceptuje innych futrzaków), wpłać w ramach prezentu pieniądze dla konkretnej organizacji (schroniska czy fundacji). W ten sposób wspomożesz trudny los bezdomniaków. Każdy grosz ma znaczenie!