Szanowni Klienci, opcja płatności „za pobraniem” z powodów technicznych jest chwilowo niedostępna. Pracujemy nad tym, aby ją przywrócić. Dziękujemy za zrozumienie. Zespół Fitmin.

Jaka jest najlepsza karma mokra dla kota? Na to zwróć uwagę!

najlepsza-mokra-karma-dla-kota

Dobra karma dla kota – mokra czy sucha?

Odpowiedzialnemu kociemu opiekunowi nie powinno być wszystko jedno w kwestii diety jego czworonoga. Pożywienie podawane kotu ma ogromny wpływ na stan jego zdrowia, rozwój i długość życia. Choć w reklamach producenci zapewniają o wysokiej jakości oferowanych posiłków dla zwierząt, składy produktów nie zawsze to potwierdzają. Ponadto wielu właścicieli podaje swoim pupilom wyłącznie suchy pokarm, co również może się odbić na zdrowiu zwierząt.

Każdy opiekun wie, jak ciężko przypilnować, by pupil wypijał codziennie odpowiednią ilość płynów. Nawet najlepsza sucha karma dla kota (juniora, czy dojrzałego osobnika) nie zastąpi „mokrego”, bogatego w wilgoć posiłku. Czy oznacza to, że powinieneś z niej całkowicie zrezygnować? Oczywiście, że nie! To idealny pokarm uzupełniający karmę morką.

Mokra, zanurzona w sosie galaretka z mięsnymi filecikami powinna znaleźć się w kocim menu przynajmniej raz dziennie. W ten sposób zwierzę uzupełnia swoje zapotrzebowanie na wodę. Dzięki temu jego układ moczowy pracuje wydajniej, co zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych.

Pamiętaj, że kot jest z natury mięsożercą – upolowana ofiara nie składa się z suchych granulek. Najlepsze mokre karmy dla kota skomponowane są tak, by zapewnić czworonogowi wszystkie potrzebne składniki odżywcze, mikro- i makroskładniki oraz wodę.

Najlepsza karma mokra dla kota – co powinna zawierać?

Jaka mokra karma dla kota jest najlepsza? Przede wszystkim dopasowana do potrzeb konkretnego zwierzęcia. Zupełnie inaczej wygląda żywienie szczeniąt, kotów dorosłych, kotek w okresie ciąży i laktacji, czy czworonogów dotkniętych różnymi chorobami. Jedno jest pewne – podawana karma mokra powinna zawierać dużą ilość wysokiej jakości mięsa i białka zwierzęcego. Z kolei niemile widziane są produkty złożone głównie ze zbóż, barwników i aromatów – mają one negatywny wpływ na układ pokarmowy naturalnego mięsożercy, jakim jest kot.

Najlepsza karma mokra dla kota, zwłaszcza w młodym wieku, zawiera także taurynę. Chociaż substancja ta kojarzy się głównie z napojami energetycznymi, to dla mruczących czworonogów jest niezbędnym składnikiem odżywczym. Ten aminokwas odpowiada za prawidłowy rozwój zwierzęcia i właściwą pracę serca – niedobór tauryny może doprowadzić do poważnych chorób kardiologicznych.

Zwróć uwagę, jakie proporcje białka, tłuszczów, cukrów i węglowodanów zawiera wybrany pokarm. Te dwa pierwsze składniki powinny stanowić przewagę – to głównie ich potrzebuje koci organizm. Z kolei duża ilość węglowodanów i cukru może przyczynić się do tycia zwierzęcia, a w konsekwencji – nadwagi lub otyłości.

A co z warzywami i substancjami roślinnymi? Jeśli chcesz wiedzieć, które z nich może bezpiecznie spożywać Twój pupil, przeczytaj o tym, jakie warzywa i owoce może jeść kot, a jakie są dla niego groźne.

najlepsza-karma-dla-kota-juniora

Jaka mokra karma dla kota będzie odpowiednia dla Twojego pupila?

Wszyscy opiekunowie, którzy podążają za potrzebami swoich pupili, doskonale znają zasadę, że najlepsza karma mokra dla kota to taka, która mu smakuje. Nawet pokarm z bardzo dobrym składem może nie przypaść zwierzęciu do gustu, dlatego warto testować karmy w różnych wariantach smakowych. Dzięki temu masz znacznie większą szansę, by trafić w preferencje smakowe Twojego pupila.

Jeśli chcesz zmienić swojemu czworonogowi pokarm na bardziej wartościowy, zaserwuj mu karmę o tym samym lub podobnym smaku, co dotychczas podawane posiłki. Kot chętniej sięgnie po nowe danie z tym samym składnikiem i być może od razu zaakceptuje zmianę menu.

Zadbaj o zdrowie swojego pupila z wysokiej jakości karmą mokrą – szeroki wybór posiłków znajdziesz w sklepie internetowym Fitmin.