Szanowni Klienci, opcja płatności „za pobraniem” z powodów technicznych jest chwilowo niedostępna. Pracujemy nad tym, aby ją przywrócić. Dziękujemy za zrozumienie. Zespół Fitmin.

Hodowla Fitmin

Fitmin to jedna wielka rodzina. Kładziemy nacisk na wysoką jakość naszych pasz, nie tylko z poszanowaniem samego zwierzęcia, ale także natury. Zdrowa sierść, zadbane zęby, dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne to cechy psa, które można dodatkowo wspomagać poprzez odpowiednie odżywianie. Dowodem na to są dziesiątki szczeniąt i dorosłych psów, które dorastają w hodowli Fitmin, gdzie mają ostateczny wpływ na rozwój karmy dla psów, a my ogromnie je doceniamy.

Już od 21 lat do rodziny marki Fitmin należy również hodowla, w której wychowują mistrzów świata w wystawach psów i psich sportach,ale także psy dogoterapeutyczne i pieski dla dzieci, które nie mogą mieć własnego zwierzaka w domu. Rasa Border Collie została wybrana do tej hodowli całkowicie świadomie, szczególnie ze względu na ich doskonały charakter, inteligencję, wrażliwość i zdolności sportowe. Ich czułe receptory smakowe pomagają udoskonalić recepturę, a tym samym mają ostateczny wpływ na rozwój karmy. Ich zadowolenie, witalność i zdobyte trofea są najlepszym dowodem na to, że dobrze wykonujemy swoją pracę.

hodowla

Wyrafinowane gusta mistrzów

Aby wspierać wszystkie cechy i właściwości rasy, w hodowli Fitmin psy są karmione wyłącznie karmą marki Fitmin, za której powstanie i rozwój są również odpowiedzialne. Nie pozostawiamy niczego przypadkowi, a przy opracowywaniu  składu karmy skupiamy się na wszystkich ważnych komponentach, które powinny wzbudzać zainteresowanie każdego odpowiedzialnego właściciela psa. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę nie tylko na skład karmy, która została wybrana, ale też na przykład na składniki analityczne (białka, tłuszcze i oleje, błonnik, popiół, wapń i fosfor).

"Proporcje składników analitycznych są bardzo ważne w żywieniu i karmieniu psów. Dlatego nieustannie staramy się wprowadzać innowacje do naszej karmy, zwłaszcza we współpracy z wyrafinowanymi gustami naszych border collie" - mówi Lucie Šafářová, groomerka pracująca w hodowli Fitmin, dodając: "W naszej hodowli staramy się wspierać naturalne cechy i właściwości tej rasy. Dajemy z siebie wszystko, aby hodować psy bezkonfliktowe, które mają pozytywne relacje z ludźmi. Psy są wesołymi i inteligentnymi towarzyszami odpowiednimi dla rodzin wiodących aktywne życie". Właśnie dlatego marka Fitmin jest prawdziwym liderem, którego pokochają Twoi czworonożni towarzysze.

Czeskie produkty wysokiej jakości

Priorytetem Fitmin jest wysokiej jakości skład karmy. Są one produkowane zgodnie z systemem jakości ISO 9001:2008.

hodowla 1

Hodowla Fitmin

Pierwotne budynki gospodarcze zostały zmodernizowane i obecnie tworzą kompleks gospodarstwa Fitmin, w którym znajduje się hodowla zapewniająca psom rasy border collie idealne warunki do aktywnego i szczęśliwego życia. Od momentu jej założenia w 2002 roku wyhodowano już ponad 200 szczeniąt z ponad 40 miotów. Niektórzy właściciele psów pochodzą nie tylko z Czech, ale także ze Szwecji, Polski, Austrii, Słowacji, a nawet z odległej Japonii.

O marce Fitmin

Fitmin to tradycyjna czeska marka z siedzibą w sercu Gór Orlickich, gdzie z szacunkiem dla natury i miłością do zwierząt produkowane są karmy, suplementy diety i naturalne przysmaki dla psów, kotów i koni. Od powstania Fitmin minęło już ponad 21 lat, wiele się w tym czasie zmieniło, jednak podstawowa wartość rodzinnego biznesu – uczciwe podejście do pracy – została zachowana. Cała firma nadal przesiąknięta jest duchem swoich założycieli, rodziny Štepánków, ich hodowlane i rolnicze tradycje są bowiem głęboko zakorzenione w Helvíkovicach. W 2010 roku Fitmin jako pierwsza marka w Czechach opracował unikalną technologię dodawania świeżego mięsa wysokiej jakości do procesu produkcji karm. Co więcej, nie jest to zwykłe mięso – to tzw. mięso oddzielane mechanicznie o wysokiej jakości, stosowane również w przetwórstwie spożywczym. Dzięki temu nasze karmy mają doskonały smak, co docenią właściciele bardzo wybrednych zwierząt. Składniki odżywcze nie są niszczone przez wysokie temperatury jak w przypadku mięsa przerabianego na mączkę, a następnie na granulki, zachowują więc najwyższą jakość.

Więcej informacji na temat produktów można znaleźć w sklepie fitmin.pl