AKITA

Początki rasy sięgają drugiego tysiąclecia p.n.e. Akity wykorzystywane były do polowań na grubą zwierzynę (w tym niedźwiedzie) oraz do ciągnięcia ciężkich ładunków. Towarzyszyły też samurajom. Pierwowzorem rasy był tzw. akita matagi, który przypominał dzisiejsze akita inu. Od 1603 roku akity były używane do walk psów, wtedy też zaczęto krzyżować je z innymi rasami (np. tosa inu). Podczas II wojny światowej praktycznie wszystkie akity straciły życie (ich futer używano do produkcji mundurów wojskowych).

fitmin akita 002

więcej ...

HUSKY SYBERYJSKI

Siberian husky to dzikość serca, umiłowanie wolności i pogoń za przygodą. Spojrzenie jego błękitnych oczu niemal hipnotyzuje i przybliża nas do tego, co odległe, minione i pierwotne. Husky to pies, który zachwyca, budzi podziw i fascynuje. Mimo że człowiek miał istotny wpływ na wygląd rasy, to  psy te w dużej mierze ukształtowała sama natura i surowy klimat dalekiej Północy.

photo nic co uk nic 224377

więcej ...

GOLDEN RETRIEVER

Golden retriever to idelany pies rodzinny. Łatwo dostosowuje się do trybu życia właścicieli i nie sprawia praktycznie żadnych problemów w wychowaniu,  a przy tym akceptuje inne psy i zwierzęta.

FB post duzy 3

więcej ...
top

2YoutubeL

logo instagram

2FaceBookL