Koci dom

Koci dom

Wnętrze domu Państwa Tauber jest całkowicie dostosowane dla jego czworonożnych mieszkańców. Zresztą nie tylko dom, ponieważ w ogrodzie wyrosły dwa wielkie woliery o wymiarach 120 m kw. Dzięki nim koty mogą swobodnie i bez ograniczeń zażywać słonecznych kąpieli w ogrodzie i jednocześnie są całkowicie bezpieczne.

kocidom01

Każdy kot w tym azylu ma swoją historię. Zazwyczaj są to historie smutne, poruszające. Koty trafiają tu z ulicy, wyrzucone z domu, bezpańskie, w wielu przypadkach również chore lub ranne. Każdy nowy domownik po przybyciu na miejsce przechodzi staranną kontrolę stanu zdrowia i w razie potrzeby - badanie weterynaryjne, a obowiązkowo kąpiel i odrobaczenie. Następnie zwierzak przez kilka dni powoli zapoznaje się z otoczeniem – z zapachami, odgłosami, obserwując wszystko bezpiecznie z klatki, a po kilku dniach zostaje włączony do stada. Po pewnym czasie, gdy stan kota można określić jako stabilny, jest on ogłaszany, jako kot do adopcji. Wówczas małżonkowie Tauber są już w stanie potencjalnemu zainteresowanemu nowym towarzyszem rodzinny powiedzieć, jaki ma charakter, co lubi, do jakiej rodziny się nadaje. To n iezmiernie ważne informacje.

Adopcja na odległość

Niektóre koty niestety do końca życia będą borykać się z pewnego rodzaju niepełnosprawnością – jeśli to zaburzenie zdrowotne, wówczas opieka nad nim staje się czasochłonna i często kosztowna. Jeśli kot doświadczył wiele złego ze strony ludzi, dalsza adopcja bywa niewskazana. Takiego kota potencjalni zainteresowani mogą adoptować wirtualnie, na odległość. Kot pozostaje w azylu, gdzie dostaje najlepszą możliwą opiekę, a nowi właściciele otrzymują informacje o tym, jak mu się wiedzie oraz oczywiście zdjęcia. Dzięki tej formie adopcji szansę na życie otrzymują również koty, które w innych okolicznościach być może zostałyby poddane eutanazji.

kocidom02

Pani Tauber miłością swoich czworonożnych przyjaciół chętnie dzieli się z innymi. Z kotami, które wykazują predyspozycje w kierunku takiej aktywności, poświęca się felinoterapii. Daje w ten sposób radość dzieciom w szkole i ludziom znajdującym się w domach spokojnej starości. To także ważny element w edukacji młodzieży szkolnej.

Tyle brzuszków do wykarmienia!

A jak najlepiej nakarmić tyle wymagających, nienasyconych brzuszków? Państwo Tauber są bardzo zadowoleni z jakości karm Fitmin. Podstawową karmę stanowią granulki o różnych smakach – Fitmin For Life Chicken i Fitmin For Life Salmon, karma sucha dla długowłosych kotów – Fitmin Purity Hairball. Menu kociąt urozmaicają również saszetkami – Fitmin meat pouches.

Dla Państwa Tauber los czworonożnych przyjaciół jest ogromnie ważny. Poświęcają swoim futrzastym podopiecznym wolny czas, opiekę i miłość. Miejsce w ich azylu jest ograniczone, podobnie jak liczba środków, pozwalających zapewnić wszystko, co potrzebne. Są zatem wdzięczni za każdą pomoc tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierają ich kocią gromadę. W tym celu powstało stowarzyszenie obywatelskie „Mňau SOS”.

Ta chwila, kiedy podopieczny Państwa Tauber znajdzie nowy, kochający dom wynagradza cały wysiłek i dowodzi tego, ze warto iść tą drogą. Wie to także każdy właściciel takiego czworonoga. Każdy, kto doświadczył, jak za miłość potrafi odwdzięczyć się kot – szczerze, z prawdziwą kocią fantazją i wrodzoną szlachetnością! 

 

top

2YoutubeL

logo instagram

2FaceBookL

?>